Apple Watch może zmienić się nie do poznania

Jeden z kolejnych Apple Watchy może wyglądać jak klasyczny zegarek.

Kiedy debiutowały pierwsze inteligentne zegarki, wszystkie prototypowe modele miały toporną, kwadratową tarczę. Z biegiem lat niemal wszyscy producenci porzucili tę konstrukcję i postawili na znacznie smuklejszą, okrągłą formę, dzięki czemu współczesne urządzenia z tej kategorii bardziej przypominają klasyczne zegarki. Jedynie Apple pozostało przy kwadratowym wyświetlaczu, ale i to może się wkrótce zmienić. Tak przynajmniej sugeruje jeden z patentów, które złożyli przedstawiciele firmy.

Serwis AppleWorld.Today dotarł do dokumentu patentowego, w którym inżynierowie Apple opisali budowę gadżetu do noszenia z okrągłym wyświetlaczem. Tej informacji nie należy traktować jako pewną zapowiedź przeprojektowania wyglądu Apple Watcha, w końcu korporacja patentuje wiele rozwiązań i nie wszystkie decyduje się wprowadzić w życie, nie zdziwimy się jednak, jezli do takiej metamorfozy dojdzie. Powód jest dość oczywisty – nie ma prostszego sposobu na sprzedanie klientom tego samego urządzenia po raz kolejny niż drastyczne odmienienie jego wyglądu. Jeśli Tim Cook da zielone światło do produkcji okrągłego Watcha, zrobi to najprawdopodobniej po to, aby szybko podbić sprzedaż tych urządzeń i dać sobie nieco więcej czasu na wprowadzenie znacznie ważniejszych innowacji.

Warto bowiem zauważyć, że branża ta cierpi na technologiczną stagnację. Choć rynek gadżetów do noszenia powoli się rozwija, same urządzenia podlegają raczej kosmetycznym zmianom technologicznych. Konkurenci Apple szybko porzucili kwadratowe wyświetlacze na rzecz tych okrągłych, przez co kolejne produkowane przez nich zegarki wydawały się mniej innowacyjne. A kiedy Apple w końcu zaprezentuje kolejny „przełom”, jakim będzie okrągły Apple Watch, znowu narobi szumu wokół swoich urządzeń. Co z tego, że nie będą nowatorskie i będą powielały rozwiązania, które konkurencja stosuje z powodzeniem od lat. Tim Cook będzie miał kolejny powód, aby wyjść na scenę i powiedzieć, że sprzęt Apple staje się jeszcze bardziej niesamowity.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz