Apple pracuje nad zakrzywionym ekranem

W przyszłości iPhone może mieć wygięty ekran.

Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży iPhone’a X coś w Apple pękło. Projektanci w końcu popuścili wodze fantazji i oderwali się od przestarzałego, dziesięcioletniego wzornictwa smartfonów tej firmy. Wcięcie w ekranie można kochać lub nienawidzić, jednak trzeba przyznać, że Apple podjęło odważną decyzję totalnie odmieniając formę swojego sztandarowego produktu. Jak się okazuje, to może być dopiero początek wielkiej odwilży.

Dziennikarze Bloomberga dotarli do raportu, który sugeruje, że niektóre z prototypowych iPhone;ów opracowywanych w Cupertino zostały wyposażone w wygięty ekran oraz system bezdotykowych gestów. Nie są to telefony, które zadebiutują w tym roku, to dopiero eksperymentalne urządzenia, ale już teraz widać, że Apple nie chce przez kolejne dziesięć lat produkować identycznych telefonów.

Dziś jedynie Samsung na szeroką skalę wykorzystuje zaokrąglony ekran, co wyróżnia go na tle klonów iPhone’a X. Nie mogę wyzbyć się obawy, że jeśli kolejny telefon Apple zostanie wyposażony w taki ekran, wszystkie smartfony zaczną wyglądać tak samo i jedyne, co będzie je od siebie odróżniać, to logo producenta oraz kolor obudowy. Bardzo chciałbym się mylić w tej kwestii…

PODOBNE POSTY

Odpowiedz