Apple majstruje przy hybrydach

Hybrydowe urządzenia są dziś w cenie, dlatego nie dziwi nas, że Apple też się niemi interesuje.

Ekrany dotykowe zdominowały rynek technologiczny: mamy je w telefonach, tabletach, komputerach a nawet zegarkach. Nawet tak konserwatywny innowator jakim jest Apple wdrożył do swoich laptopów małe ekrany dotykowe pod postacią Touch Bara. I choć Tim Cook twierdzi, że pełnoekranowe panele dotykowe nigdy nie trafią do MacBooków, jego firma pracuje nad ciekawymi patentami, które częściowo temu przeczą.

Dziennikarze portalu Apple Insider natrafili na projekty, które opisują dość ciekawe dodatki dla iPhone’a oraz iPada. Pierwszy z nich przypomina rozbudowaną stację dokującą, w której iPhone pełni rolę gładzika. Wystarczy wpiąć telefon pod klawiaturę, aby zamienić akcesorium w pełnoprawny komputer z dużym wyświetlaczem, pełnowymiarową klawiaturą, pojemnym dyskiem czy laptopową kartą graficzną. Dzięki temu otrzymalibyśmy dostęp do znacznie większej mocy obliczeniowej i mogli korzystać z danych zapisanych na telefonie.Na podobnej zasadzie działa drugie urządzenie, z tą różnicą, że wyposażono je w klasyczny gładzik, ale nie ma za to ekranu, którego rolę miałby pełnić iPad.

ipadpatent

Takie dość nietypowe hybrydy z pewnością skusiłyby wielu miłośników nadgryzionego jabłuszka, ale do tych patentów należy podchodzić z dużą dozą ostrożności. Firma Apple przyzwyczaiła nas do tego, że opatentowuje mnóstwo najróżniejszych technologii, ale tylko nieznaczna część z nich wychodzi z fazy wczesnego prototypu i trafia do powszechnej sprzedaży. Nie inaczej może stać się i w tym przypadku, szczególnie wątpliwa jest możliwość wypuszczenia na rynek stacji dokującej do iPada, gdyż w sprzedaży dostępna jest cała masa fizycznych klawiatur dla tabletów Apple. Może i nie mają wbudowanych kart graficznych, ale i tak spełniają najważniejszą rolę opatentowanego gadżetu – pozwalają zamienić tablet w prostego laptopa.

Zgłoszenia trafiły do urzędu patentowego we wrześniu zeszłego roku, Apple ma jeszcze sporo czasu na przepracowanie ich oraz ewentualne wdrożenie do swojego portfolio.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz