Apple iPhone SE 2 może jednak nigdy nie powstać

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o możliwości powstania iPhone’a SE 2, a już dziś analitycy zdementowali te plotki.

Niedawno sieć obiegła intrygująca plotka – serwis DigiTimes zasugerował, że Apple pracuje nad iPhone’em SE 2, nowym budżetowcem mającym być przeciwwagą dla superdrogiego iPhone’a X. Dziś na ten temat wypowiedział się Ming-Chi Kuo, jeden z najlepiej poinformowanych analityków zajmujących się tematyką urządzeń od Apple. Według niego nie ma szans, aby w najbliższym czasie taki sprzęt pojawił się na rynku. Powód? Korporacja nie ma wystarczających mocy przerobowych, aby stworzyć kolejnego iPhone’a z serii SE.

Jak zauważył Kuo, firma miała ogromny problem z wprowadzeniem na rynek iPhone’a X, sprzęt trafił do sprzedaży później, niż początkowo zakładano, przez co proces produkcji kolejnych iPhone’ów również się opóźnił. A w tym roku Apple stawia sobie kolejne ciężkie zadanie do wykonania, firma planuje wypuścić na jesieni trzy nowe telefony: odświeżonego iPhone’a X, iPhone’a X Plus oraz 6,1-calowego iPhone’a wyposażonego w bezramkowy ekran LCD. W natłoku prac nad tym sprzętem inżynierowie nie znajdą czasu na produkcję kolejnego budżetowego smartfona.

Jednak Kuo nie skreśla całkowicie iPhone’a SE 2, wątpi jednak, by w tym roku Apple znalazło czas na stworzenie tego urządzenia. Z drugiej strony według informacji przekazanych przez DigiTimes, nowy SE od swojego poprzednika miałby różnić się wyłącznie nowszym procesorem oraz obudową umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie. Nie jest to rewolucja na miarę modelu X, dlatego po cichu liczymy na to, że tym razem Kuo nie będzie miał racji i w połowie roku ujrzymy nowego budżetowca z logo Apple na obudowie.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz