Aplikacja tygodnia: Card Thief

Pamiętasz grę Hitman GO, która udowodniła, że mobilna skradanka może być turową łamigłówką? Card Thief robi niemal to samo, zamieniając grę o złodziejach w pasjansa. Jakimś cudem to działa. Nawet bardzo dobrze.

Niestety okiełznanie tej gry nie jest zbyt łatwe. Samouczek Card Thief przeprowadza gracza przez podstawowe zasady, ale zanim na dobre dasz się wciągnąć, popełnisz wiele błędów. Od razu jesteś rzucany na głęboką wodę:na stole pojawia się dziewięć kart (w tym jedna symbolizująca złodzieja), a ty musisz przejść przez nie, zgarnąć łupy i bezpiecznie trafić do wyjścia.

DROGA DO BOGACTWA

Potraktuj ten śródtytuł dość dosłownie. W Card Thief musisz wyznaczyć trasę, którą pokonać złodziej, aby wykraść strażnikom złoto, położyć lepkie ręce na kamieniach szlachetnych i raz na jakiś czas schować się w beczce jak jakiś szczur.

Cała gra opiera się na punktach ukrycia, które wydajesz, kiedy ktoś cię zauważy. Jeśli ich pula skończy się i strażnik przyłapie cię na gorącym uczynku, trafiasz do mamra. Na szczęście jesteś mistrzem w swoim fachu i znasz kilka sprytnych sztuczek, które mogą uratować ci skórę – możesz na przykład zgasić lampy, aby spowić łupy w ciemności lub przemknąć tuż za plecami strażników.

Po kilu minutach skradania w końcu trafisz na swój główny cel – skrzynię ze skarbem. Możesz od razu ją otworzyć, ale im dłużej pozostanie zamknięta, tym więcej skarbów z niej wyciągniesz. Kiedy w końcu się do niej dobierzesz, droga ucieczki stanie przed tobą otworem.

TO KRADZIEŻ!

Po kilku rozgrywkach Cart Thief pochłonie cię na wiele godzin. Nauczysz się kilku sprytnych zagrań i zrozumiesz, jakie interakcje zachodzą pomiędzy poszczególnymi kartami. Odblokujesz nowe poziomy, wyzwania oraz ekwipunek, który ułatwi ci pracę. A im więcej będziesz eksperymentować, tym lepsze uzyskasz rezultaty – możesz układać plan rabunku tak długo, jak zechcesz, dopiero kiedy go zatwierdzisz, złodziej pójdzie wyznaczoną przez ciebie ścieżką.

Uzbrój się w cierpliwość, spędzisz wiele godzin w ciupie, zanim staniesz się mistrzem. Card Thief to jedna z bardziej innowacyjnych i satysfakcjonujących gier mobilnych, która za każdym podejściem potrafi zaskoczyć.

Card Thief dostępny jest na systemy Android oraz iOS.

ZDANIEM STUFFA

Doskonała karciana łamigłówka, z którą spędzisz wiele godzin

DOBRY STUFF

> Ciekawe podejście do skradanek
> Wciągająca
> Wygląda i brzmi wspaniale

ZŁY STUFF

> Może się dłużyć

PODOBNE POSTY

Odpowiedz