Android czuły jak iOS

Z Force Touche wkrótce mogą skorzystać użytkownicy Androida. Wszystko za sprawą nowego systemu operacyjnego.

Ekran wyczuwający poziomy nacisku był jednym ze sztandarowych pomysłów Apple na wypromowanie ostatnich iPhone’ów. Nie długo nie będzie trzeba wyposażać się w sprzęt od Apple, by korzystać z tej funkcji, gdyż Android N wprowadzi ją do słuchawek z systemem Google.

W ostatniej wersji testowego Androida N Google dodał funkcję skrótów, które „pozwolą użytkownikowi przypisać konkrente akcje do ekranu startowego, by szybciej poruszać się po telefonie”. Brzmi dość enigmatycznie, ale na tym właśnie polega funkcja Force Touche w iPhonie 6s.

 

Warto zauważyć, że Google nie jest tu pionierem, już Huawei w Mate S Premium wprowadził tę funkcję, ale firma sama stworzyła oprogramowanie do jej obsługi. Teraz będzie ona częścią systemu i ma szansę rozpowszechnić się na szeroką skalę – każdy wydawca będzie mógł przypisywać do niej swoje aplikacje. Dziennikarze portalu Phandroid opisali jeszcze jedną ciekawą opcję – nie dość, że użytkownicy nowego Androida będą mogli mocniej przycisnąć ekran, by pokazać dodatkowe opcje, to jeszcze mogą skorzystać z gestu przeciągnięcia ikony programu w dół, by wyświetlić podręczne informacje, np. pogodę na cały tydzień.

Monopol na rewolucyjne rozwiązania ma to do siebie, ze kiedyś musi się skończyć. Apple z wyjątkowości swojego Force Touche’a nie nacieszy się zbyt długo.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz