AMD wraca do gry – nowe procesory z serii Ryzen

Procesory AMD Ryzen 7 o rekordowej wydajności po podkręceniu trafiły do sprzedaży i chcą podbić serca pecetowców.

Po czterech latach prac nad nowymi procesorami firma AMD wprowadziła do sprzedaży pierwsze trzy modele dla komputerów stacjonarnych – AMD Ryzen. Duże zapotrzebowanie na nowe produkty przełożyło się na rekordowe zamówienia w przedsprzedaży u ponad 180 sprzedawców i integratorów już na tydzień przed premierą. Ryzen to pierwszy procesor bazujący na zupełnie nowej architekturze rdzeni AMD „Zen”, która zapewnia wiodącą wydajność w wielowątkowym oprogramowaniu dla graczy, twórców i entuzjastów sprzętowych na całym świecie.

Od teraz dostępne będą trzy modele 8-rdzeniowych procesorów Ryzen 7. W drugim kwartale tego roku firma AMD planuje wprowadzić 6-rdzeniowe i 4-rdzeniowe modele z serii Ryzen 5, do których dołączą w dalszej części roku Ryzen 3. Dzięki nim większa moc stanie się udziałem komputerów z najbardziej popularnych segmentów cenowych. Wszystkie procesory Ryzen wykorzystują infrastrukturę AM4 dostępną na płytach głównych od najpopularniejszych producentów.

Wraz z wprowadzeniem produktów z serii Ryzen 7 firma AMD ogłosiła również specyfikację dwóch procesorów Ryzen 5, a także zademonstrowała, jak topowy model z tej serii, czyli Ryzen 7 1600X pokonuje najwyższy model z serii Core i5, czyli Core i5 7600K i to o przeszło 60% w wielowątkowym teście .

Poza możliwością zakupu samego procesora przez butikowych sprzedawców komputerów i zaawansowanych użytkowników samodzielnie konstruujących maszyny, w nadchodzących miesiącach pozostali klienci będą mogli zakupić systemy PC z procesorem Ryzen u głównych producentów sprzętu tego typu.

Odblokowany mnożnik
W trakcie zeszłotygodniowej konferencji w obecności prasy, analityków i partnerów z całego świata, procesory Ryzen zostały podkręcone i pobiły światowe rekordy. Ekspert w podkręcaniu firmy ASUS Jon „Elmor” Sandstrom, weteran w podkręcaniu Petri „SF3D” Korhonen i zespół AMD razem podkręcili procesor AMD Ryzen 7 1800X do ponad 5,35 GHz, co pozwoliło pobić rekord wydajności w klasie 8-rdzeniowych procesorów.

Dostępne bezpłatnie oprogramowanie Ryzen Master zapewnia szeroką kontrolę nad ustawieniami pracy procesora, dzięki czemu użytkownicy mogą wycisnąć ze swojego maksimum wydajności. Procesory AMD Ryzen są dostępne od teraz u wybranych sprzedawców internetowych.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz