Już myśleliśmy, że AMD podejmuje ryzykowną decyzję i nie walczy o klientów zainteresowanych Olulus Riftem czy HTC Vivem, aż tu nagle firma zaprezentowała własne okulary.

W przeciwieństwie do sprzętu od HTC i Oculus, okulary od AMD nie wymagają mocnego komputera, gdyż wyposażono je w mocny procesor oraz układ graficzny. Sulon Q nie potrzebuje komputera, konsoli ani smartfona, to w pełni niezależny produkt. Jednak nie będzie bezpośrednim konkurentem wspomnianych wcześniej urządzeń – bliżej mu do HoloLensa od Microsoftu, gdyż skierowany jest do użytkowników zainteresowanych rzeczywistością rozszerzoną a nie wirtualną.

Jak zapewniają twórcy, ich sprzęt zapewni konsolową jakość grafiki, a zadba o to procesor AMD FX-8800P oraz karta graficzna Radeon R7. Obraz obejrzymy na wyświetlaczu OLED o rozdzielczości 1440p i polu widzenia 110 stopni, a immersyjności doda system dźwięku 3D.

Na premierę Sulon Q przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, AMD zademonstruje możliwości sprzętu jeszcze tej wiosny. Za kilka miesięcy dowiemy się, jakie aplikacje odpalimy na tych okularach, oraz kiedy wpadną w nasze ręce i ile trzeba będzie za nie zapłacić.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz