AMD opowiedziało o nowych kartach graficznych i procesorach nowej generacji

W trakcie targów Computex 2018 firma AMD zaprezentowała moc następnej generacji układów Ryzen, EPYC i Radeon.

Firma AMD zademonstrowała, jak wyglądać będzie rytm innowacji na gruncie procesorów i kart graficznych, który stanowić będzie o umocnieniu pozycji przedsiębiorstwa wśród wydajnych technologii komputerowych. Po raz pierwszy pokazano wydajność nadchodzących 7-nanometrowych produktów AMD Radeon z rodziny Vega, które mają mieć premierę w 2018 roku. Ponadto przedstawiono 2. generację procesorów AMD Ryzen Threadripper oraz potwierdzono ciepłe przyjęcie produktów Ryzen i Radeon wśród klientów urządzeń OEM klasy premium.

W Taipei zobaczyliśmy pierwszą publiczną demonstrację 2. generacji procesorów AMD Ryzen Threadripper, czyli już drugiej rodziny 12-nanometrowych produktów AMD. W trakcie konferencji prasowej firma AMD podała informację, że procesory te będą wyposażone w nawet 32 rdzenie i 64 wątki. 2. generacja procesorów Ryzen Threadripper zaprezentowała znakomitą wydajność w trakcie pierwszych publicznych testów w renderingu, post-produkcji i kodowaniu, które są najważniejszymi zadaniami dla sprzętu tej klasy. Premiera tych produktów została zaplanowana na 3. kwartał 2018 roku.

Zobaczyliśmy także, jak ekosystem procesorów Ryzen do komputerów stacjonarnych AM4 będzie powiększany i polepszany wraz z ogłoszeniem przygotowywania płyt głównych z chipsetem AMD B450. Te zoptymalizowane dla 2. generacji procesorów Ryzen układy zostały zaprojektowane tak, aby oferować świetny balans funkcjonalności, wydajności i opłacalności – będą dostępne w ofertach partnerów takich, jak ASRock, ASUS, Biostar, Gigabyte i MSI.

Firma przedstawiła również najszersze dotąd portfolio notebooków klasy premium i komputerów stacjonarnych oferowanych przez globalnych partnerów OEM z procesorami Ryzen Mobile, 2, generacji procesorami Ryzen i kartami graficznymi Radeon. Zaprezentowano także, jak ekosystem procesorów Ryzen do komputerów stacjonarnych AM4 będzie powiększany i polepszany wraz z ogłoszeniem przygotowywania płyt głównych z chipsetem AMD B450. Te zoptymalizowane dla 2. generacji procesorów Ryzen układy zostały zaprojektowane tak, aby oferować świetny balans funkcjonalności, wydajności i opłacalności – będą dostępne w ofertach partnerów takich, jak ASRock, ASUS, Biostar, Gigabyte i MSI.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz