AdBlock w produktach Asusa

Reklamy internetowe to zmora wielu użytkowników. Użytkownicy nowych urządzeń Asusa będą mogli o nich zapomnieć.

Od wielu lat znamy programy, które skutecznie blokują wyświetlanie reklam w przeglądarkach internetowych, jednak żaden z nich nie jest domyślnie zainstalowany w najpopularniejszych przeglądarkach. Do czasu, gdyż Asus podpisał umowę o współpracy z firmą AdBlock Plus, dzięki której najnowsze urządzenia od Asusa będą domyślnie wyposażone w program do blokowania reklam.

Asus jest pierwszym znaczącym producentem elektroniki, który zdecydował się na taką współpracę i postawił interes klienta na pierwszym miejscu, nie zważając na ewentualne straty finansowe związane z domyślnym blokowaniem reklam. Trzeba bowiem pamiętać, że AdBlock przyczynia się do ogromnych strat: szacuje się, że w wyniku działalności firmy reklamodawcy stracili w 2015 roku blisko 22 miliardy dolarów potencjalnego zysku.

Warto pamiętać, że Till Faida – CEO AdBlock Plus – wspomniał, że Asus jest pierwszym dużym producentem, z którym jego firma podjęła współpracę. Może to oznaczać, że rozmowy z kolejnymi klientami już trwają, a przyszłość zarobków z reklam banerowych stoi pod dużym znakiem zapytania.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz