LG G6 – koniec z modułami, czas na monoblok

LG zaprezentowało model G6, najnowszy smartfon wyposażony w niespotykany dotąd format wyświetlania obrazu – 18:9. Nowy flagowiec zaprojektowano w odpowiedzi na potrzeby konsumentów i opinie użytkowników, wyposażając go w duży ekran, który zajmuje ponad 80% powierzchni telefonu, szerokokątne aparaty i wiele więcej. LG słusznie zerwało z modułami pokazanymi w modelu G5 – klienci, jak i pewnie sama firma z przyjemnością zapomną o nich na zawsze.

LG G6 wyposażono w 5,7-calowy ekran QHD (2880 x 1440) FullVision i zastosowany po raz pierwszy w smartfonie format wyświetlania treści w proporcjach 18:9. W odróżnieniu od standardowego formatu (16:9), pozwala ona cieszyć się większym obrazem i lepszymi wrażeniami podczas grania czy oglądania filmów. LG G6 może także wykonać kwadratowe zdjęcia, które doskonale nadają się do zamieszczania na Instagramie czy Snapchacie lub wykorzystania w innych mediach społecznościowych.

W odróżnieniu od innych telefonów z wyświetlaczem 5,7 cala, nowy flagowiec komfortowo leży w dłoni i pozwala zapomnieć o problemach, jakie zwykle sprawiają smartfony podobnych rozmiarów.

Obudowa LG G6, dostępna w kolorze białym, platynowym i czarnym, to połączenie dwóch eleganckich materiałów: aluminium i szkła. Jej minimalistyczny design cechują smukłe i zaokrąglone linie, dzięki czemu smartfon jest idealnie gładki w dotyku. Metalowa ramka, która otacza główną część telefonu sprawia, że smartfon wygląda solidnie i stylowo. Tył urządzenia jest idealnie płaski – nie ma wypukłości w postaci kamery. Wyjątkowo wąskie ramki boczne dopełnia ramka ponad ekranem, którą zmniejszono, umieszczając aparat, czujnik i głośnika w jednym rzędzie. Co więcej, rogi obudowy i wyświetlacza zostały delikatnie zaokrąglone, dzięki czemu smartfon stał się bardziej odporny na skutki uderzeń i upadków.

Oglądaj jeszcze lepiej dzięki Dolby Vision

LG G6 to pierwszy smartfon, w którym zastosowano standard Dolby Vision, dzięki któremu użytkownicy mogą cieszyć się doskonałą jasnością, kontrastem i niezwykłymi kolorami. Wraz z wyświetlaczem QHD+ zapewnia bardziej autentyczne, wręcz kinowe wrażenia. Szczególnie dobrze wyglądają treści dostarczane przez Amazon i Netflix – obaj dostawcy stale uzupełniają swoją ofertę programową o materiały w formacie 18:9. Nieco zawiedzeni będą jednak miłośnicy audio – zrezygnowano bowiem z zaawansowanego przetwornika dźwięku DAC.

Uchwyć najważniejsze chwile

Nowy smartfon LG G6 wyposażono w szerokokątny obiektyw, dzięki któremu wykonywanie zdjęć grupy znajomych lub krajobrazów jest proste i wygodne – użytkownik nie musi już prosić osób, które fotografuje o zmianę pozy lub inne ustawianie się do zdjęcia, by zmieścić wszystko w jednym kadrze. Wystarczy użyć obiektywu szerokokątnego. Podwójny aparat tylny 13 MP wyposażony między innymi w obiektyw 125° sprawia, że LG G6 jest w stanie uchwycić panoramiczne ujęcia, których inne telefony nie będą w stanie ująć. W modelu G6 zastosowano także rozszerzone 100-stopniowe pole widzenia w przednim aparacie 5MP. Oznacza to, że użytkownicy mogą robić selfie bez konieczności użycia specjalnego wysięgnika. Co więcej, obiektyw szerokokątny zmniejsza rozmycie na brzegach, dzięki czemu zdjęcia wyglądają bardziej naturalnie.

Udostępnianie do kwadratu

Najnowsze ujęcia uchwycone za pomocą G6 mogą być wyświetlane w jednym oknie w trybie filmowym. Dzięki temu użytkownicy nie muszą przechodzić do galerii w celu ich edytowania. Model G6 oferuje funkcję Square Camera, która dzieli wyświetlacz o proporcji 18:9 na dwa identyczne kwadratowe obrazy. Użytkownicy mogą robić zdjęcia w formacie 1:1 w jednym oknie, jednocześnie sprawdzając, edytując i udostępniając obrazy w drugiej części ekranu. Pytanie tylko po co to komu? Dodano także opcję tworzenia plików GIF, łączących od 2 do 100 zdjęć z galerii.

Gotowy na ciężkie warunki

Dzięki klasie wodo- i pyłoszczelności IP68, smartfon LG G6 świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Można bez obaw zanurzyć go na 30 minut w wodzie o głębokości do 1,5 metra.

Użytkownicy nie muszą się też martwić o przypadkowe upadki lub uszkodzenia, które mogą się przytrafić w niesprzyjających okolicznościach. LG G6 został zaprojektowany i skonstruowany tak, aby można było na nim polegać nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nowy flagowiec LG pomyślnie przeszedł 14 różnych testów spełniających standard wojskowy 810G. LG G6 nie tylko spełnia międzynarodowe normy, ale także doskonale poradził sobie w innych testach sprawdzających wytrzymałość urządzenia w wysokich temperaturach czy odporność na dziurawienie gwoździami. W urządzeniu wykorzystano opatentowaną technologię, która rozprasza ciepło i obniża jego temperaturę. Zastosowany po raz pierwszy w smartfonie LG kanalik ułatwia rozpraszanie ciepła gromadzącego się wewnątrz urządzenia. Co więcej, specjaliści z LG rozmieścili elementy najbardziej narażone na przegrzanie tak daleko od siebie, jak to tylko możliwe.

Specyfikacja
Procesor Qualcomm Snapdragon 821
Wyświetlacz 5,7″, 2880 x 1440
Pamięć 32 GB (microSD do 2 TB)
RAM 4 GB
Aparat przedni szerokokątny 5 mpx (F2.2 / 100°)
Aparat tylny podwójny 13 mpx, szerokokątny (F2.4 / 125°) / standardowy z OIS 2.0 (F1.8 / 71°)
Bateria 3300 mAh (wbudowana)
System Android 7.0 Nougat
Wymiary 148,9 x 71,9 x 7,9 mm
Waga 163 g
Łączność Wi-Fi, Bluetooth, NFC, USB 2.0 typu C

PODOBNE POSTY

Odpowiedz