9 najlepszych aplikacji AR dla iPhone’a i Androida

Ściągnij te aplikacje na smartfony i przekonaj się, jaki potencjał tkwi w rzeczywistości rozszerzonej.

Apple zapowiedziało, że jedną z największych innowacji wprowadzonych w iOS-ie 11 będzie wsparcie dla aplikacji rzeczywistości rozszerzonej. Postanowiliśmy wziąć tę zapowiedź na warsztat i sprawdzić, jakie są najciekawsze aplikacje AR, które odpalimy zarówno na iPhone’ach jak i urządzeniach z Androidem.

Jesteś ciekaw, co ma do zaoferowania ta technologia? Przejrzyj nasze zestawienie.

GOOGLE TRANSLATE (DARMOWA)

Jedna z najużyteczniejszych aplikacji Google zna magiczną sztuczkę. Odpal aplikację aparatu, skieruj obiektyw na obcojęzyczny tekst, a aplikacji przetłumaczy go w locie. Sprawdzi się do odczytywania znaków, pozycji w menu restauracji oraz innych tekstów, które spotkasz na swojej drodze w trakcie zagranicznej wycieczki.

A jeśli chcesz, aby tłumaczenie było jeszcze lepsze, zrób zdjęcie, wyznacz interesujący cię fragment i pozwól Google przetworzyć go przez chwilę, a wykona swoje zadanie jeszcze dokładniej.

Pobierz Google Translate: Android | iOS

POKÉMON GO (DARMOWA)

Jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z Pokémon Go? Monilna odsłona jednej z najbardziej ikonicznych serii od Nintendo zrobiła mnóstwo szumu na całym świecie. Nic dziwnego, w końcu dzięki niej możemy łapać cyfrowe stworki niemal w dowolnym miejscu na ziemi – polem gry jest cała mapa świata, którą zaludniają stada Picachu, Charmanderów oraz setek innych potworów.

Szukanie Pokémon i rywalizowanie z innymi trenerami może wciągnąć na długie godziny – przynajmniej do czasu, aż gra nie zamieni się w rutynowe grindowanie.

Pobierz Pokémon Go: Android | iOS

INKHUNTER (DARMOWA)

Planujesz zrobić sobie tatuaż? A może jest wręcz odwrotnie i chcesz uchronić się przed popełnieniem największego błędu w swoim życiu? Uwolnij swoją kreatywność i odpal inkHuntera, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Ta genialna i darmowa aplikacja pozwoli ci nanieść cyfrowy tatuaż na twoje ciało, abyś sprawdził, jak prezentuje się na skórze. Możesz skorzystać z domyślnych wzorów, albo wprowadzić własną kompozycję. Dzięki niej będziesz wiedział czy tatuaż dobrze wygląda jeszcze przed wbiciem pierwszej igły.

Pobierz inkHunter: Android | iOS

SNAPCHAT (DARMOWA)

Snapchat to jedno z najlepszych narzędzi do wysyłania szybko znikających wiadomości, ale swój prawdziwy potencjał aplikacja udowadnia wtedy, kiedy odpalisz aplikację do modyfikowania wyglądu twarzy w czasie rzeczywistym.

Szybko i prosto zmienisz swoją twarz wykorzystując kilka sztuczek rzeczywistości rozszerzonej, a funkcja okazała się tak bardzo pożądana, że wprowadzono ją do wielu konkurencyjnych aplikacji. Aparat True Depth z iPhone’a X tylko polepszy efekty jej pracy.

Pobierz Snapchat: Android | iOS

IKEA CATALOG (DARMOWA)

Wszyscy kochamy Ikeę – jest jak lunapark dla dorosłych, w którym znajdziemy zarówno superwygodne łóżka, jak i przepyszne mięsne kulki. Niestety nigdy nie wiesz, jak dany mebel będzie prezentował się w twoim domu, zanim go nie kupisz i nie złożysz, co może zająć kilka ładnych godzin.

Ale czy na pewno? Aplikację Ikea Catalog zaplanowano po to, aby ułatwić ci umeblowanie mieszkania. Zamiast wyobrażać sobie, jak łóżka, półki i kanapy będą wyglądać w twoim mieszkaniu, możesz nanieść ich trójwymiarowe modele w rzeczywistości rozszerzonej. Już nigdy nie stracisz czasu na składanie mebli, które nie pasują do salonu.

Pobierz Ikea Catalog: Android | iOS

INGRESS (DARMOWA)

Prawie wszyscy słyszeli o Pokémon Go, a ile osób kojarzy Ingress? Widzisz, ten drugi tytuł bazuje dokładnie na tym samym mechanizmie i stworzyli go ludzie odpowiedzialni za mobilne Pokémony, zanim te w ogóle ujrzały światło dzienne.

Dlaczego warto ją ściągnąć? Być może nie jest tak kolorowa i atrakcyjna wizualnie jak kieszonkowe potworki, ale kusi znacznie większą złożonością. W Ingress masz do dyspozycji mnóstwo opcji, które pozwolą ci przejmować różne punkty na mapie. Gra może pochwalić się bardzo oddaną społecznością, jeśli dasz się w nią wciągnąć – przepadniesz na wiele godzin.

Pobierz Ingress: Android | iOS

NIGHT SKY (DARMOWA)

Nie potrafisz znaleźć Gwiazdy Polarnej ani żadnej innej gwiazdy na nieboskłonie? Dla takich osób stworzono aplikację Night Sky: wykorzystuje moduł GPS w smartfonie, aby określić zarówno twoją pozycję jak i gwiazd, na które patrzysz.

Po prostu odpal program i skieruj obiektyw w górę, a Night Sky powie ci, na co w zasadzie patrzysz. Sprawdzi się w rękach wszystkich początkujących astronomów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obserwacjami astronomicznymi.

Pobierz Night Sky: Android | iOS

TRANSPARENT EARTH (DARMOWA)

Transparent Earth jest jak odwrócona wersja Night Sky. Zamiast kierować aparat w stronę nieba, aby zlokalizować położenie gwiazd, celujesz nim w ziemię, aby zobaczyć, co znajduje się na jej drugim końcu.

Ta prosta i darmowa aplikacja ustali, jak wygląda ziemia po drugiej stronie, dzięki czemu w końcu będziesz wiedział, gdzie byś się dokopał, gdybyś wbił łopatę tam, gdzie stoisz.

Pobierz Transparent Earth: iOS

QUIVER – 3D COLORING (DARMOWA)

Quiver to jedna z ciekawszych aplikacji stworzonych z myślą o najmłodszych, dzięki niej zamienisz rysunki w trójwymiarowe postaci. Wystarczy tylko wydrukować kolorowanki, zamalować je i skierować w ich stronę obiektyw telefonu. Dzięki specjalnym oznaczeniom na każdej ze stron, kolorowanki zamienią się w żywe postaci, z którymi można wejść w interakcję.

Spójrz na tego tygrysa – wygląda niepozornie, ale może grać w piłkę nożną na twoim stole kuchennym. Za darmo otrzymasz dostęp do mnóstwa kolorowanek, ale aplikacja oferuje także płatne strony dla tych małych rysowników, którzy mocno wkręcą się w rzeczywistość rozszerzoną.

Pobierz Quiver: Android | iOS

PODOBNE POSTY

Odpowiedz