88-calowy OLED 8K od LG

Na targach CES firma LG pochwali się wielkim telewizorem nowej generacji.

Choć telewizory 4K dopiero wypracowują sobie miejsce na rynku, producenci sprzętu od wielu miesięcy pracują nad ich następcami, wielkimi telewizorami, które zaoferują obraz o jeszcze wyższej jasności, rozdzielczości oraz kontraście. Pionierem w tej branży jest m.in. firma LG, która podczas targów CES w Las Vegas zaprezentuje pierwszy na świecie OLED 8K.

Jak zauważają przedstawiciele LG, ten gigantyczny 88-calowy wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 7680×4320, czyli wyświetla obraz aż szesnastokrotnie bardziej szczegółowy niż  telewizory Full HD i czterokrotnie dokładniejszy niż te UHD. Nawet jeśli jesteśmy dopiero na początku drogi do upowszechnienia się materiałów 4K, za kilka, może kilkanaście lat to 8K stanie się nowym standardem, a LG będzie przygotowane na taką ewentualność.

Telewizor zaprojektowano w oparciu o matrycę OLED, dlatego będzie nie tylko cienki i lekki, ale także znacznie tańszy w produkcji niż telewizory LCD z podświetlaną matrycy. Oczywiście doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że „tańszy” nie oznacza „tani” i entuzjaści takich innowacyjnych gadżetów będą musieli zapłacić za niego krocie (o ile trafi do powszechnej sprzedaży).

Mamy nadzieję, że ten pokaz możliwości, jakim jest stworzenie pierwszego wielkowymiarowego OLED-a 8K nie jest ostatnim słowem od LG. Liczymy na to, że w tym roku firma zaprezentuje nową generację OLED-ów 4K w bardziej przystępnych rozmiarach, które będą jeszcze tańsze niż sprzęty, które weszły na rynek w 2017 roku.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz