75 dolarów, Raspberry Pi i Windows 10

Microsoft pod rządami Satya Nadelli zmienia się nie do poznania. Zgodnie z obietnicą z początku roku miłośnicy Raspberry Pi będą mogli za darmo korzystać z najnowszego Windowsa.

Ej, ty tam! Nie kupuj tej koszulki z wielkim nadrukiem malinki, nie o taką miłość tu chodzi!  Windows 10 będzie oferowany za darmo tym wszystkim, którzy wyposażą się w specjalny zestaw dla Raspberry Pi, skrojony z myślą o pracy  z okienkowym systemem operacyjnym. Zatem za darmowego Windowsa przyjdzie ci zapłacić 75$. Marketingowy bełkot? Niekoniecznie.

 

Oferta skierowana jest do tych wszystkich, którzy chcą w oparciu o system Microsoftu zbudować własne urządzenia wchodzące w skład Internetu Rzeczy oraz tych którzy na Raspberry Pi uczą się programowania. Oferta została przygotowana we współpracy z firmą Adafruit, która odpowiedzialna jest za dystrybucję pakietów IoT. Tańszy zestaw – ten za 75$ – przeznaczony jest dla posiadaczy Raspberry Pi, a w jego skład wchodzi cała masa podstawowych czujników, kabli i diod; oprócz tego użytkownik otrzymuje kartę SD z zainstalowanym Windowsem 10. Ci,  którzy jeszcze nie mają swojego Raspberry Pi, mogą kupić zestaw rozszerzony, ze wszystkimi podzespołami oraz malinowym mikrokomputerem.

Niestety, jest jeden problem – w chwili obecnej wszystkie pakiety wyprzedały się, jeśli chcesz się załapać na dostawę, koniecznie odwiedzaj witrynę Adafruit.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz