6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Amazon Echo Show

Amazon Alexa jest jak kameleon – w minionym miesiącu pojawiła się w kamerze Echo Look, a w tym przyjęło postać eleganckiej ramki Echo Show. Oto, czym jest ten sprzęt.

Dlaczego Amazon stworzył system kontroli głosowej, który przypomina gadżet rodem z Jetsonów? W końcu największą zaletą większości systemów głosowych jest fakt, że działają w tle, nawet nie zdajesz sobie sprawy z ich istnienia, gdy zadajesz im pytania lub kontrolujesz twój domowy sprzęt.

Jeśli zadasz to pytanie Aleksie, prawdopodobnie nie uzyskasz odpowiedzi , dlatego przygotowaliśmy sześć najważniejszych informacji o tym sprzęcie, które pozwolą ci zrozumieć, dlaczego tak wygląda.

1) CHCE BYĆ DOMOWYM CENTRUM ZARZĄDZANIA

Możliwość zlecenia Aleksie ustalenia koloru żarówek Hue jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w 2017 roku, ale asystentka głosowa bez wyświetlacza jest bezużyteczna, jeśli chcesz używać jej w roli systemu monitoringu lub elektronicznej niani.

W tej roli Echo Show sprawdzi się doskonale. Powiedz „Alexa, pokaż pokój dziecięcy” albo „Alexa, pokaż drzwi wejściowe”, a Show przechwyci obraz z kamer bezpieczeństwa i wyświetli go na 7-calowym ekranie dotykowym.

Niestety, nie wiadomo, jak dokładnie będzie działać ten system, a Amazon nie zdradził nawet, w jakiej rozdzielczości pracuje wyświetlacz, dlatego na razie możemy tylko domyślać się tego. Warto jednak pamiętać, że Alexa bardzo szybko opanowuje nowe sztuczki i już teraz dogaduje się z kilkoma systemami monitoringu.

2) WIDEOTELEFON Z JETSONÓW, KTÓRY (PRAWDOPODOBNIE) JEST CI ZBĘDNY

Amazon widzi w Echo Show telefon XXI. wieku, który pozwoli nam w prowadzić rozmowy wideo podczas przygotowywania posiłków czy spotkań rodzinnych. Ale kto chciałby słuchać rad teściowej, wytykającej nam błędy podczas gotowania?

Z drugiej strony Amazon oddaje nam do dyspozycji funkcję Drop In, która może usprawnić komunikację między dwoma użytkownikami. Daj do niej dostęp najbliższym, a gdy ci będą on-line, połączysz się z ich Show, aby zobaczyć, co robią. Ta funkcja sprawdzi się, kiedy zechcesz zapytać domowników, czy nie potrzebują czegoś sklepu, albo zobaczyć, czy u twoich dziadków wszystko w porządku.

3) ECHO W KOŃCU POZNA FORMAT WIDEO

Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi Echo Show wzbogaci swoje odpowiedzi o materiały filmowe.

Oznacza to, że twój plan dnia zostanie zaprezentowany na ekranie, piosenka odgrywana z Amazon Music będzie wzbogacona tekstem, a podczas tworzenia listy zakupów zobaczysz zdjęcia produktów, zupełnie tak, jakbyś trafił do futurystycznego sklepu z filmu science-fiction.

Oczywiście nie zabraknie także możliwości odpalania filmów z YouTube’a abyś mógł zobaczyć zapowiedzi nowych filmów albo uczyć się majsterkowania od mistrzów social media. Wszystkie wspomniane funkcje dadzą ci nieco swobody, nie będziemy musieli wyciągać telefonu za każdym razem, kiedy zechcemy otrzymać od Alexy nieco bardziej wyczerpującą odpowiedź.

4) BĘDZIE BRZMIEĆ LEPIEJ NIŻ POPRZEDNICY

Już na pierwszy rzut oka widać, że Echo Show to zupełnie inny sprzęt niż Echo – ten pierwszy ma 17,7 cm wysokości, drugi aż 23,5 cm. Nowy Echo ma także spory ekran oraz podzespoły audio, które na papierze wydają się oferować znacznie lepsze wrażenia odsłuchowe.

Echo Show wyposażono w dwa 2-calowe głośniki stereo (Echo miał 2,5-calowego niskotonowca i 2-calowego wysokotonowca), ma także dodatkowy mikrofon, aby usłyszeć komendy nawet wtedy, gdy będziemy słuchać muzyki ze Spotify.

Warto jednak zauważyć, ze Show nie korzysta z technologii dźwięku 360 znanego z Echo, dlatego najlepiej będzie brzmieć wtedy, kiedy ustawimy go w rogu pomieszczenia albo pod ścianą, nie ma sensu ustawiać go na stoliku kawowym na środku pomieszczenia.

5) TRAFI TYLKO DO AMERYKANÓW

Polska jest pokrzywdzona podwójnie. Po pierwsze dlatego, że Amazon planuje wypuścić sprzęt wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie dostępny od 28 czerwca. Jeśli zechcesz go kupić, przygotuj się na ściągnięcie go zza oceanu, albo poczekaj, aż trafi do Europy i sprowadź go z Niemiec lub Wielkiej Brytanii.

Po drugie, Alexa nie rozumie języka polskiego i nic nie wskazuje na to, aby nauczyła się go w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Zrozumie cię tylko wtedy, gdy będziesz rozmawiać po angielsku.

6) NIE JEST TO GADŻET, KTÓRY KUPISZ POD WPŁYWEM IMPULSU

Nie dziwiliśmy się, kiedy na Amazon Echo rzuciły się tłumy chętnych z całego świata, zwłaszcza wtedy, gdy był sprzedawany po niższej cenie podczas Czarnego Piątku.

Echo Show raczej nie powtórzy tego sukcesu, kosztuje sporo, bo aż 230 dolarów (po uwzględnieniu opłat celnych zapłacimy za niego ok. 1400 zł), a w pełni sprawdzi wyłącznie w domach wyposażonych w system monitoringu i wśród tych osób, które na co dzień korzystają z rozmów wideo. Jeśli nie namówisz znajomych na korzystanie z Show, zmarnujesz jego potencjał.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz