Elastyczny Samsung Galaxy X

Samsung nie ukrywa, że od dawna zajmuje się opracowywaniem giętkich wyświetlaczy, które mają wywrócić do góry nogami rynek mobilny. Korporacja w końcu pokazała je publiczności.
W zeszłym roku Samsung chwalił się podczas targów CES elastycznymi ekranami, które idealnie sprawdziłyby się w gadżetach do noszenia czy innych innowacyjnych gadżetach. Wtedy były to tylko przechwałki, konstruowano dopiero pierwsze prototypy, które pokazywały możliwości tej technologii. Dziś firma jest już tylko o krok od wypuszczenia ich na rynek.

DziennikarzeKorea Herald zauważyli elastyczne panele Samsunga podczas targów SID Display Week 2016, która właśnie odbywają się w San Francisco. Jak się okazało, były to całkiem zaawansowane konstrukcje – AMOLED-owe ekrany o wielkości 5,7″ były w stanie wyświetlać obraz o rozdzielczości QHD, czyli takiej, jaką oferują współczesne smartfony z górnej półki.

samsung-rollable-display

Na jednym ze stoisk korporacja pokazała, jak można wykorzystać tę technologię do stworzenia zwijanych telefonów, które byłyby znacznie mniejsze niż słuchawki, z których korzystamy dotychczas.

Przedstawiciele Samsunga nie chcieli jednak wypowiadać się na temat tego, kiedy takie panele trafią do produkcji. Spekulowało się, że Samsung może zaprezentować je wraz z premierą smartfona Galaxy S7, ten jednak okazał się dość zachowawczym sprzętem. Jeśli wierzyć pogłoskom, firma zaprezentuje elastyczne smartfony w przyszłym roku, a urządzenie będzie nazywać się Galaxy X.

Przekonamy się, ile jest prawdy w tych plotkach.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz