5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Nintendo Labo

Wetknij swojego Switcha w karton i zamień go w te cudowne interaktywne zabawki.

Firma Nintendo znana jest ze swoim innowacyjnych projektów, od lat zaskakuje nimi branżę gier komputerowych. I choć nie zawsze wychodzi jej to na dobre (vide: Virtual Boy i Wii U), Switch jest najlepszym dowodem na to, że innowacyjność popłaca, nawet jeśli czasami coś idzie nie po naszej myśli. Nintendo Labo może być kolejnym genialnym odkryciem Japończyków.

Czym jest Nintendo Labo? Cóż, to kartonowe pudełka… ale nie takie przeznaczone do doświadczania wirtualnej rzeczywistości. Labo to zestawy kreatywne, dzięki którym zmienimy Switcha w niespotykanie kreatywne zabawki.

To kolejny przykład na nieszablonowe myślenie projektantów Nintendo, którym firma może zjednać sobie setki tysięcy dzieci… oraz ich rodziców, którzy zechcą zamienić swoją przenośną konsolę w małego, kartonowego robota. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat Nintendo Labo.

1) TAK, ONI SPRZEDAJĄ KARTON

Uwielbiamy Nintendo, ale nawet najbardziej zagorzały fan tej marki stwierdzi, że nadrukowywanie logo na kartonie i sprzedawanie go w zawyżonej cenie to lekka przesada. Tyle że Nintendo nie sprzedaje samego kartonu, a pomysł na uczynienie Switcha czymś zupełnie innym, zabawką do samodzielnego montażu.

W każdym z zestawów Nintendo Labo znajdziemy kartonowe części, które posłużą do złożenia najróżniejszych gadżetów. Będziemy mogli używać ich w takiej formie, w jakiej dostaniemy, albo ozdobić według własnego uznania. Wystarczy wsunąć w nie konsolę czy Joy-Cony, aby zamienić zwykły karton w interaktywną zabawkę.

Warto jednak zauważyć że w pudełku nie znajdziemy wyłącznie kartonowych elementów, dostaniemy także kupon na cyfrową wersję oprogramowania oraz interaktywną instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces składania switchogadżetu.

2) VARIETY PACK DAJE WIELE MOŻLIWOŚCI

Przez większość filmu promocyjnego przewija się zestaw Variety Kit, który umożliwi złożenie pięciu różnych zabawek z kartonu.

Pierwszą z nich będzie zdalnie sterowany samochód Toy-Con RC Car napędzany za pośrednictwem silniczków wibracyjnych zamontowanych w każdym z kontrolerów. Za system sterowania posłuży zać ekran dotykowy Switcha.

Do dyspozycji otrzymamy także symulator wędkarstwa, w którym będziemy łowić ryby pływające po ekranie Switcha poprzez miniaturową wędkę z żyłką. Dzieci będą zachwycone, kiedy wędka zawibruje po złapaniu ryby ha haczyk. Za pomocą tego zestawu możemy złożyć także interaktywny domek czy kierownicę uatrakcyjniającą zabawę z grami wyścigowymi.

Jednak zdecydowanie najciekawiej prezentuje się Toy-Con Piano, czyli niewielki instrument klawiszowy wyposażony w 13 w pełni funkcjonalnych klawiszy. Do rozpoznawania wystukiwanych klawiszy gadżet wykorzystuje kamerę IR Motion z prawego Joy-Cona. Piano wyposażono także w pokrętło do kontrolowania głośności oraz tworzenia nowych dźwięków. Imponujące.

W zwiastunie można zobaczyć także kilka innych interesujących urządzeń, np. pedał perkusyjny czy małego kartonowego ludzika z Joy-Conem na plecach, ale nie wiadomo, czy te modele też będziemy w stanie złożyć, czy to tylko zapowiedź innych zestawów, które zadebiutują na rynku w przyszłości.

3) ZMIENISZ SWITCHA W ROBOTA

Tu zaczyna robić się nieco dziwacznie. Zestaw z robotem Nintendo Labo sprawi, że podczas grania na telewizorze nieźle się napocisz.

W tym pudełku znajdziesz do złożenie plecak, który musisz założyć i połączyć ze swoją stopą za pomocą sznurka, opaskę na głowę oraz dwa kontrolery przypominające kartonową wersję padów od HTC Vive. Jeśli jeszcze się nie domyślasz, w tym zestawie jednego Joy-Cona umieszczamy w plecaku, a drugiego w opasce.

Tak wyposażeni jesteśmy gotowi, aby wcielić się w gigantycznego robota i niszczyć wirtualne budynki za pomocą kopnięć czy uderzeń  wyprowadzanych przed ekranem telewizora.

4) MOŻESZ TAKŻE WSZYSTKO OZDOBIĆ

Oprócz dwóch zestawów startowych Nintendo udostępni także Customisation Set, w skład którego wchodzą naklejki nawiązujące do najróżniejszych gier Nintendo, kilka rolek kolorowej taśmy oraz kalki ułatwiające nanoszenie autorskich zdobień.

Możesz oczywiście wziąć zwykłe kredki, flamastry czy inne przypory piśmiennicze, ale takie zdobienia nie będą oficjalne. Żartowaliśmy, zrób ze swoim kartonowym pianinem, co tylko zechcesz. Uwolnij kreatywność.

5) ZADEBIUTUJĄ W KWIETNIU

Oba zestawy startowe i Customisation Set trafią do dystrybucji pod koniec kwietnia. W chwili obecnej nie wiadomo, ile zapłacimy za nie na polskim rynku, podano wyłącznie amerykańskie ceny: Variety Pack będzie kosztować 70 $, Robot Kit 80$ a zestaw do zdobień 10 $.

Nie zdziwimy się, jeśli pierwsza partia tych gadżetów rozejdzie się na pniu. Zwłaszcza że premierę zestawów zaplanowano tuż przed dniem dziecka oraz wakacjami. Nintendo po raz kolejny wykazało się swoim geniuszem marketingowym.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz