4 miliony Nintendo SNES Classic

Retro ma się świetnie, o czym świadczy sukces SNES-a Classic.

Kiedy do sprzedaży trafiła pierwsza głośna retrokonsola, NES Classic, wydawało się, że zachwyci wyłącznie wąskie grono miłośników Nintendo. Okazało się, że nawet twórcy sprzętu nie docenili jego potencjału – konsola rozeszła się na pniu, a jej ceny na rynku wtórnym osiągały horrendalne wartości. Japończycy szybko poszli po rozum do głowy i wypuścili jej następcę, SNES-a Classic, który stał się jeszcze bardziej pożądanym gadżetem. Jak poinformowali przedstawiciele Nintendo, ta druga retrokonsola sprzedała się w liczbie 4 milionów egzemplarzy.

Wynik ten na tle innych konsol obecnej generacji może nie wydawać się tak dobry, pamiętajmy jednak, że klasyczny SNES trafił do sprzedaży na początku lat 90., zaś NES zadebiutował w Japonii w 1983 roku. Gry zainstalowane na tych konsolach mają po kilkadziesiąt lat, a mimo to wciąż rozpalają serca graczy.

Nintendo nie zamierza zakręcać kurka z pieniędzmi, jeszcze w tym roku wznowi produkcję NES-a Classic, a plotki mówią także o tym, że możemy doczekać się odświeżonych wersji także innych konsol firmy takich jak N64 czy Game Boy.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz