32-cale od BenQ do pracy i rozrywki

BenQ wprowadził na polski rynek 32 calowy monitor z serii EW przeznaczonej do pracy i wideo rozrywki.

Najnowszy monitor BenQ wyposażono w matrycę AMVA o wysokim kontraście (3000:1), rozdzielczości QHD (2560×1440) oraz jasności 300 nitów. BenQ EW3270ZL to pierwszy monitor z nowymi rozwiązaniami własnymi BenQ: Brightness Inteligence, Smart Focus i Low Blue Light Plus.

B.I. czyli inteligentna jasność
Brightness Intelligence Technology (B.I. Tech) to rozwiązanie inteligentnego, automatycznego dostosowywania jasności wyświetlanego obrazu zarówno do oświetlenia zewnętrznego jak i wyświetlanej treści. Oznacza to, że doskonale widoczne są szczegóły zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych partiach nawet szybko zmieniających się obrazów. Funkcja poprawia komfort oglądania filmów i innych materiałów wideo. Działanie funkcji można wyłączyć, jeśli preferujemy obraz o stałej jasności.

Wierność barw i Smart Focus
Stuprocentowa zgodność kolorów z kinematograficzną paletą Rec. 709 i paletą sRGB gwarantują, że filmy będą wyświetlane w takich barwach jakie widzieli operator i reżyser.
Funkcja Smart Focus pozwala zdefiniować (wskazać) fragment obrazu na którym koncentrujemy uwagę, pozostała część ekranu zostanie przyciemniona.

Low Blue Light Plus i Flicker-Free
W trosce o jak zmniejszenie zmęczenia wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) oraz ulepszoną technologię ocieplenia obrazu (Low Blue Light Plus). Nowe rozwiązanie polega na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran najbardziej szkodliwej dla oczu niebiesko-fioletowej (420-455nm) składowej widma przy jednoczesnym pozostawieniu nieszkodliwej składowej niebiesko-turkusowej (455-480nm). Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki oglądanego obrazu a znacznie zmniejsza zmęczenie oczu.

Monitor jest dostępny w Polsce w cenie 2149 zł.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz