300 klocków do kodowania od projektantów Sony

Firma Sony postanowiła stworzyć inteligentną zabawkę na miarę naszych czasów.

Projektanci z Sony Global Education opracowali KOOV, zabawkę dla dzieci przeznaczoną do nauki kodowania. O jej wdrożeniu do produkcji miała zadecydować akcja crowdfundingowa, która niestety nie zakończyła się sukcesem – zebrano tylko 98% spośród 100 tysięcy dolarów potrzebnych do sfinalizowania przedsięwzięcia. Ale Sony nie poddało się, firma postanowiła na własną rękę wypuścić tę innowacyjną zabawkę do sprzedaży. Zamiast jednak skupiać się na kliencie indywidualnym, Educator Kit zaczęto sprzedawać do szkół.

W skład tego zestawu wchodzi przeszło 300 klocków, kilka czujników oraz 30-godzinny kurs, w ramach którego najmłodsi nauczą się korzystać ze Scratcha, uproszczonego języka programowania, z którego korzysta aplikacja KOOV. Kostki podzielono na kilka różnokolorowych typów, dzięki czemu dzieci łatwiej rozpoznają ich przeznaczenie, a możliwość niemalże dowolnego łącznie ze sobą poszczególnych elementów sprawia, że zestaw ten doskonale nadaje się do tworzenia najróżniejszych, nawet bardzo skomplikowanych modeli.

Sercem każdej konstrukcji będzie mikrokontroler zbudowany w oparciu o platformę Arduino, to on napędzi wszystkie modele. Warto w tym miejscu zauważyć, że w zestawie znajdziemy 23 schematy wstępnie zaprogramowanych robotów. A to przecież dopiero początek zabawy, gdyż dzieci mogą składać i programować własne konstrukcje. Nie mamy co liczyć na to, że w polskich szkołach takie zestawy trafią do powszechnego użytku, ale jeśli chcesz, możesz zamówić go na własną rękę. Kosztuje 520 dolarów, jest dostępny w przedsprzedaży i będzie wysyłany do klientów pod koniec marca.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz