Huawei prezentuje nową serię MateBooków

Firma Huawei zaprezentowała nowe MateBooki, skrojone pod gusta wszystkich klientów.

MateBook X, Huawei MateBook E oraz Huawei MateBook D mają spełnić oczekiwania wszystkich grup klientów, którzy szukają urządzeń do pracy i rozrywki. Wśród zaprezentowanych urządzeń znajduje się nie tylko laptop 2w1, ale też pierwsze komputery osobiste marki Huawei.

Huawei MateBook X to sprzęt stylowy i wydajny jednocześnie. Stosunek wielkości ekranu do obudowy wynosi 88%, zaś ramka ma zaledwie 4,4 mm szerokości. Dzięki ekranowi o proporcjach 3:2 urządzenie doskonale sprawdza się do pracy z dokumentami oraz przeglądania stron internetowych. Sercem 13-calowego notebooka jest procesor Intel Core i7 lub i5 siódmej generacji.

Ekran o rozdzielczości 2K jest chroniony przez szkło Gorilla Glass, a pod obudową umieszczono głośniki zaprojektowane przy współpracy z firmą Dolby, które pracują w technologii Dolby Atmos. Użytkownicy będą mogli nie tylko cieszyć się brzmieniem przestrzennym, ale też realistycznym, czystym dźwiękiem.

MateBook X korzysta także z czytnika linii papilarnych stosowanego przez firmę Huawei w swoich smartfonach, integrując go z przyciskiem zasilania. Urządzenie współpracuje również z Windows Hello, nową funkcją systemu Windows 10, dzięki której możliwe jest logowanie się za pomocą odczytu linii papilarnych, a preinstalowany MateBook Manager ułatwia skuteczne nawiązanie łączności między smartfonami Huawei a MateBookiem.

Huawei MateBook E to klasyczny komputer 2w1 od Huawei, który wykorzystuje najciekawsze rozwiązania hybrydowej opracowane przez ostatnie lata. Warto wspomnieć m.in. o klawiaturze, którą można odchylić pod kątem 160 stopni, która jest dostępna w kolorze niebieskim i brązowym. Aby łatwiej zmienić funkcję tabletu na laptopa, w stacji dokującej zredukowano liczbę szpilek Pogo z siedmiu do trzech. Huawei MateBook E może także pochwalić się procesorem Intel Core i5 siódmej generacji oraz dużym ekranem dotykowym 2K, który zajmuje aż 84% obudowy.

Hybryda zapewnia także najwyższej klasy jakość dźwięku, dzięki zastosowaniu technologii Dolby Audio Premium. Urządzenie korzysta z niezależnego chipu, do uwierzytelniania odczytu linii papilarnych, takie rozwiązanie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz prywatności. Do Huawei MateBook E dołączono też szereg różnych akcesoriów, w tym nową wielofunkcyjną stację dokującą MateDock 2 oraz superczuły rysik MatePen.

Huawei MateBook D to 15,6-calowy notebook o grubości 16,9mm oraz wąskiej ramce o szerokości 6,2mm. Dzięki dużym kątom widzenia (178 stopni) oraz niewielkiej ramce otaczającej ekran sprzęt doskonale sprawdzi się w roli odtwarzacza multimediów. Obudowę wykonano ze stopu aluminium i jest dostępna w trzech kolorach: Space Gray, Champagne Gold oraz Aurora Blue. MateBook D może pochwalić się pełnowymiarową klawiaturą wyspową oraz systemem audio Dolby Atmos z głośnikami zaprojektowanymi we współpracy z firmą Dolby.

Poza procesorem Intel Core i7 oraz i5 siódmej generacji, wybrane modele Huawei MateBook D wyposażono w kartę graficzną NVIDIA GeForce 930MX z 2GB pamięci GDDR5.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz