100 gier na Nintendo Switch

Irytuje cię zbyt mała liczba gier na nową konsolę Nintendo? Wkrótce przestaniesz narzekać.

Konsola Nintendo Switch wydaje się być jednym z najbardziej intrygujących sprzętów dla graczy ostatnich lat. Łączy granie mobilne ze sprzętem stacjonarnym, chce połączyć dwa światy graczy, które do tej pory były od siebie bardzo odległe. Szczytny cel, niestety na drodze do jego realizacji stoi mała liczba tytułów startowych na tę platformę. Na szczęście wkrótce może się to zmienić

Chociaż w momencie wypuszczenia konsoli na rynek gier na Switcha będzie zaledwie garstka, sytuacja szybko ma ulec zmianie, o czym poinformował Takashi Mochizuki z The Wall Street Journal za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze:

Mochizuki twierdzi, że sam szef Nintendo zapewnił go o tym, że w chwili obecnej trwają prace nad przeszło setką tytułów na nową platformę, a odpowiada za nie przeszło 70 wydawców. Nie wiadomo niestety, ile z tych gier pojawi się na rynku w najbliższym czasie, ale jedno jest pewne: jeśli liczba twórców zainteresowanych Switchem rzeczywiście jest tak wielka, za kilka miesięcy możemy spodziewać się sporego wysypu gier na konsolę Nintendo.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz